LOPŠELIO-DARŽELIO SAVITUMAS
Kadangi lopšelis-darželis randasi labai gražioj vietoj, kurdami darželio programą pagrindinį dėmesį skyrėme ekologiniam vaikų auklėjimui.

Kiekvienas iš mūsų yra daugiau ar mažiau patyręs gimtojo krašto įtaką ir žino, kad ji sukelia džiugius išgyvenimus, kurie dažnai labai ilgai atsimenami.

Vaikai visada ir visur vienaip ar kitaip bendrauja su gamta. Žali miškai ir pievos, gėlės, drugeliai, vabalai, paukščiai, žvėrys, slenkantys debesys, gumulais drimbantis sniegas, upeliai - visa tai domina vaikus, džiugina juos, teikia gausaus peno mąstymui, kalbai, grožio jausmui.

Žuvyčių, augalų auginimas mūsų lopšelyje- darželyje sukuria palankų emocinį klimatą, skatina vaikus stebėti žuvytes, gyvūnus, augalus, auginti ir prižiūrėti juos.

Šalia darželio - pušynas, upė. Labai dėkinga aplinka ekologiniam sąmoningumui ugdyti. Nuolatos organizuojame išvykas į pušynėlį, " Žvėrinyčią",( miestelio gyventojų mėgstamą poilsio vieta, parkas), kur vaikai gali prisiliesti prie gamtos, pajusti jos grožį, pastebėti vykstančias negeroves, palikti maisto gyvunėliams.

Smulkios pušynėlio "šiukšlelės" vertos dėmesio, nes iš jų galima sudaryti įdomią kolekciją: neįprastos formos akmenukų, šakelių, šuniukus primenančių gilių ir kankorėžių. Kai rudenį už lango pilė kaip iš kibiro, iš jų vaikai  sumeistrauti daug įdomių dalykėlių.

Vaikai kartu su auklėtojomis daro įvairius bandimus. Pvz. tyrinėja vandenį (jį užteršia tepalo, dažų dėmelėmis), po to stebi, koks vanduo pasidaro, svarsto, diskutuoja (ar tokį užterštą vandenį galima gerti).

Nepriartinant vaikų prie gamtos ir plačiai nepanaudojant jos vaikų darželio auklėjimo, lavinimo darbe, negalima išspręsti ikimokyklinio amžiaus vaikų visapusio išsivystymo - protinio, estetinio, dorovinio ir fizinio - uždavinių.


© 2010 m. Visos teisės saugomos   
Tinklapį sukūrė: www.pigustinklapiai.lt